Δευτέρα 19 Ιουλίου 2010

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - Άγιος Ιερόθεος 5-0

Φιλικό παιχνίδι, με πλήθος δοκιμών παικτών.

Σε ένα καλό και δυνατό φιλικό αγώνα που έγινε στο προπονητικό κέντρο του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ στο Ρέντη η ομάδα μας των Κ16, που την αποτελούν αθλητές που γεννήθηκαν το 1995 και παίκτες ίδιας χρονολογίας γεννήσεως υπό δοκιμή, αναδείχθηκε νικήτρια με σκορ 5-0 επί του Αγίου Ιεροθέου, που την αποτελούσαν έφηβοι αθλητές γεννημένοι τα έτη 1993-94.
Η ομάδα μας προηγήθηκε με 1-0, με τέρμα του Νιζάμη και τα τέρματα των Μπάτζιο, Καρκασίνα, Φουκαρά, Γερόλυμου στην επανάληψη, έδωσαν στο σκορ την τελική του μορφή και έκταση.
Πειραματική ήταν η σύνθεση του Α’ ημιχρόνου με υπό δοκιμή ποδοσφαιριστές και τους Άγγελο-Γεώργιο Νίκου, Χατζή, Ντούμα, Γερόλυμο, Νιζάμη.Στο Β΄ ημίχρονο όταν αντικαταστάθηκαν όλοι οι υπό δοκιμή, αγωνίστηκαν και οι : Κωνσταντινίδης (Γκούτσιας), Πατσαλιάς, Γκούτσιος, Δηλαβέρης, Φουκαράς, Πασαλίδης, Καρκασίνας , Μπάτζιο.