Δευτέρα 15 Μαρτίου 2010

Οι Κ15 «γάζωσαν» με 0-6 τη Νέα Ιωνία.

Χωρίς να κινδυνεύσουν και με καλή εμφάνιση.

Παρά το μουδιασμένο ξεκίνημα της, η ομάδα Κ15 πέτυχε μεγάλη -σε έκταση- νίκη στον εκτός έδρας αγώνα της με την αντίστοιχη ομάδα της Νέας Ιωνίας.Η αντίπαλη ομάδα που προέρχονταν από μια σημαντική επιτυχία, καθώς μόλις την προηγούμενη αγωνιστική, είχε αποσπάσει ισοπαλία από τον Παναθηναϊκό, προσπάθησε από την αρχή να φέρει το παιχνίδι στα μέτρα της και το κατάφερε σε μεγάλο βαθμό. Σ’ αυτό «βοήθησε» και η αστοχία της ομάδας μας, που χάνοντας κλασικές ευκαιρίες της επέτρεψε να ελπίζει με το ρευστό
0-1, που ήταν το σκορ του ημιχρόνου.Με το ξεκίνημα του δεύτερου μισού του αγώνα και σχεδόν με την έναρξη, μια ακόμη κλασική ευκαιρία που χάθηκε σε κενό –κυριολεκτικά- τέρμα, ήταν το έναυσμα για το χορό των πέντε τερμάτων που ακολούθησαν και μετέτρεψαν το καχεκτικό 0-1, στο σαρωτικό και χορταστικό 0-6. Αποδίδοντας σε αυτό το ημίχρονο αποτελεσματικό ποδόσφαιρο, η ομάδα μας έκανε επίδειξη του πλούσιου ταλέντου της.

Τα γκολ πέτυχαν:0-1 Μπάτζιο,