Τετάρτη 6 Ιανουαρίου 2010

Ήττα για την ομάδα Κ15, στον τελικό του Λουτρακίου

και 2η θέση στην κατάταξη.

Πέντε λεπτά «θάλασσας» στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα, στάθηκαν αρκετά για να γκρεμίσουμε ότι είχαμε χτίσει με πολύ κόπο στους προηγούμενους αγώνες στο τουρνουά Λουτρακίου.
Το τελικό 1-2, που χάρισε στην ΑΕΚ την πρώτη θέση στο τουρνουά, στους Κ15, ήταν αποτέλεσμα μιας άτυχης στιγμής στο αυτογκόλ της ισοφάρισης του σκορ από την ΑΕΚ, οι παίκτες της οποίας τρία λεπτά μετά, πέτυχαν την απόλυτη ανατροπή στον αγώνα, με το δεύτερο τους τέρμα.
Αυτά ήταν τα πρώτα γκολ που δέχτηκε η άμυνά μας στους έξι αγώνες του τουρνουά, αλλά ήταν κι αυτά που μας καθήλωσαν στη 2η θέση της κατάταξης.

Το γκολ με το οποίο ανοίξαμε το σκορ, πέτυχε με εκπληκτικό ανάποδο ψαλίδι ο Χριστόφορος Πασαλίδης.